گروه بازرگانی آراد | حمل و ترخیص کالا | صادرات و واردات | خدمات حواله جات ارزی

خدمات حواله جات ارزی
 
حوالجات ارزی(T/T)
حواله ارزی چیست؟
 
یکی از انواع خدمات ارزی است که از آن طریق می توان به سادگی با هر فردی در هر جای دنیا، مبادلات پولی و مالی برای خرید و فروش کالا انجام داد.
 
انواع حواله‌ ارزی
-  حواله ارزی صادره
هنگامی که بخواهیم به وسیله بانک یا صرافی  برای فردی ارز ارسال کنیم، از حواله ارزی صادره استفاده می کنیم.در این روش ابتدا باید به بانک یا صرافی مورد نظر خود مراجعه کنید، سپس باید مشخصات فرد گیرنده ارز، شماره حساب و واحد پولی که می‌خواهید ارسال کنید را باید مشخص کنید، پس از آن، ارز شما را به ارز موردنظرتان برای مقصد، بر اساس نرخ روز ارز تبدیل می کنند و به این ترتیب مبلغ مورد نظر شما برای آن فرد یا شرکت ارسال می شود.لازم به ذکر است که در این روش برای جلوگیری از پولشویی باید فرم اظهارنامه گمرکی تکمیل گردد و یا پیش فاکتور یا فاکتور فروش خرید کالا یا خدمات به صرافی یا بانک  ارائه گردد.
حواله ارزی وارده
همه بانکهایی که سرویس حواله ارزی دارند، باید پس از دریافت پیام تایید ارسال حواله ارزی، در کمترین زمان ممکن، ارز ارسالی را به حساب مشتری واریز کنند.فرد مورد نظر در خارج از کشور باید پاسپورت یا کارت شناسایی معتبر خود را ارائه دهند تا بتواند وجه واریزی به حساب خود را دریافت کند. همچنین او می‌تواند این وجه را به حساب ارزی فردی دیگر واریز کند و یا اینکه آن را به بانک بفروشد.وی حتی می‌تواند تمام ارز خود را به ارز دیگر تبدیل کند و در کشور مبدا و یا مقصد و از بانک یا صرافی  با واحد پولی آن کشور ارز مورد نیاز خود را دریافت نماید.
حوالجات ارزی
 
انواع حواله ارزی براساس سرعت و زمان انتقال
- حواله ارزی مستقیم  یا (T.T )
حواله ارزی مستقیم یا همان حواله ارزی T/T، با نام "حواله ارزی سوئیفت" شناخته می‌شود و یکی از امن ترین روش‌های جابه جایی ارز می باشد. با استفاده از این روش میتوانید هر میزان ارزی را به ۱۳۰ ارز مختلف تبدیل کنید و به حساب هر شخص حقوقی و یا حقیقی در کل دنیا منتقل کنید.از مزایای حواله ارزی سوئیفت می توان به سرعت بالا در انتقال، ایمن، بدون محدودیت در میزان مبلغ ارسالی و انتقال مستقیم پول به حساب شخص حقیقی و یا حقوقی اشاره کرد.
نکاتی مهم در مورد ارسال حواله ارزی T/T :
  • در این روش ارسال حواله ارزی، داشتن کد سوئیفت الزامی است.
  • اگر بانک مقصد در کشور آمریکا باشد، باید حتماً کدتهیه شود.
  • در صورتی که بانک مقصد در کشور کانادا باشد، باید کدتهیه شود.
  • اگر بانک مقصد در کشور هند باشد، باید کد IFSC داشته باشید.
  • مدت زمان ارسال مبلغ به وسیله‌ی این نوع حواله ارزی، ۲ الی ۳ روز می باشد.
  • و کارمزد آن بر اساس نوع ارز و مقدار آن متغیر است. از 20 الی 30 دلار گرفته تا 50 یا 100 یورو که تا چند درصد از از کل مبلغ ارز صادر یا وارده می باشد. 
حواله ارزی غیرمستقیم
حواله ارزی غیر مستقیم یا همان حواله ارزی D/D،مانند حواله ارزی T/T می باشد با این تفاوت که مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا ارز به حساب فرد مورد نظر واریز شود.
 
انواع حواله یورو به اروپا 
با توجه به افزایش معاملات اقتصادی با کشورهای اروپایی و همچنین افزایش مهاجرت ها به این کشورها، ارسال ارز به کشورهای اروپایی اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است که در زیر به معرفی انواع حواله‌ های ارزی برای این کار، پرداخته ایم.
خدمات پی پال
سامانه پی پال یک سامانه‌ی تجارت الکترونیکی است که در سال ۱۹۹۸ در کشور آمریکا توسط ایلان ماسک به وجود آمد و در حال حاضر ۱۷۰ میلیون عضو دارد. در این سامانه می توانید تا حداکثر هزار دلار از سایت های خارجی و فروشگاه های اینترنتی مختلف خرید کنید و مبلغ آن را اینترنتی و از طریق این سامانه‌ی مطمئن، پرداخت کنید.متاسفانه به خاطر تحریم‌، نمی‌توانیم از این سرویس برای نقل و انتقالات داخلی در ایران  استفاده کنیم و فقط ازکارت بانکی برای خرید از درگاه فروشگاه های خارجی می توان استفاده کرد.
 
وب گرام
وب گرام یا همان WEBMONY، به مانند سیستم پی پال می باشد و یک تجارت آنلاین بین المللی به حساب می آید و ۳۲ میلیون عضو دارد. در این سیستم کاربر نیاز به افتتاح حساب در هیچ بانکی نداشته و به راحتی می تواند علاوه بر تراکنش های مالی, همه واریزهای خود را مشاهده و پیگیری کند. این سرویس برای اعضای خود کیف پول دیجیتال و پاسپورت WEBMONYایجاد می‌کند تا به وسیله آن بتوانند به راحتی نقل و انتقالات مالی خود را انجام بدهند.
وسترن یونیون
یکی از محبوب ترین و بهترین سرویس های نقل و انتقال ارز در سطح بین الملل می باشد که فعالیت خود را از سال ۱۸۵۶ در کشور آمریکا شروع کرد و در حال حاضر ۱۸۵ شعبه در سراسر دنیا دارد.
از مزایای این روش می توان به عدم نیاز به حساب بانکی در مقصد اشاره کرد.
در این روش پس از آنکه ارز خود را به به نرخ ارز کشور مقصد تبدیل کردید، یک کد ۱۰ رقمی به شما داده می شود که با ارسال این کد، گیرندۀ ارز می تواند مبلغ واریزی شما را برداشت کند.
مانی گرام
این روش دقیقا مانند روش وسترن یونیون می باشد، با این تفاوت که کارمزد کمتری نسبت به وسترن یونیون پرداخت می شود.
 
 
کارمزد حواله ارزی چقدر است؟
 
هزینه ای که توسط کارگزار برای ارائه خدمت دریافت می گردد با عنوان کارمزد شناخته می شود. بنابراین شرکت هایی که خدمات حواله ارز به خارج از کشور را ارائه می دهند برای این کار دستمزد می گیرند. هر حواله صادره دارای یک سری کارمزدهای ارزی و ریالی است که تعدادی از این کارمزدها قبل از حواله و تعدادی بعد از ارسال حواله از مشتری اخذ می شود.
کارمزد ریالی حواله صادره: با توجه به تعرفه کارمزد ریالی  باید از مشتری برای ارسال، ابطال، اصلاح و انتقال ارز از یک حساب به حساب دیگر ریال دریافت کنند.
کارمزد ارزی حواله صادره: حواله های صادره علاوه بر کارمزدهای ریالی که توسط شعبه مبدا اخذ می شود دارای کارمزدهای ارزی نیز می باشد که بعد از ارسال حواله توسط بانک دریافت کننده پیام حواله و یا ذینفع حواله اخذ می گردد.
 
 نحوه محاسبه کارمزدهای حواله ارزی
 
نیم در هزار ـ حداقل 3 دلار یا معادل ریالی آن و حداکثر 50 دلار یا معادل ریالی
یک در هزار ـ حداقل 3 دلار یا معادل ریالی آن و حداکثر 100 دلار یا معادل ریالی آن
کارمزد برعهد گیرنده حواله ارزی : یک و نیم در هزار (حداقل 3 دلار یا معادل ریالی آن و حداکثر 150 دلار یا معادل ریالی آن)
کارمزد برعهده فرستنده حواله ارزی : یک و نیم در هزار + معادل ریالی 5 دلار + تکمیل فرم تعهدنامه (حداقل 8 دلار یا معادل ریالی آن و حداکثر 155 دلار یا معادل ریالی آن)
کارمزد ابطال حواله وارده: مقطوع 25دلار و یا معادل ریالی آن
کارمزد ابطال حواله ارسالی: مقطوع 10 دلار و یا معادل ریالی آن
کارمزد اصلاح حواله ارسالی: مقطوع 5 دلار و یا معادل ریالی آن
 
مدارک لازم برای دریافت ارزاز بانکها:
بانک ها یا موسسات مالی برای اینکه بتوانند میزان امنیت نقل و انتقال حواله های ارزی را افزایش دهند، قوانین سفت و سختی را در نظر گرفتند که یکی از آنها دریافت مدارک شناسایی معتبر از اشخاص حقیقی و حقوقی بوده است.
اشخاص حقیقی باید مدارک مانند شناسنامه کارت ملی اصل  یک قطعه عکس سه در چهار به همراه خود داشته باشند، اما اشخاص حقوقی (شرکت) برای دریافت حواله ارزی باید مدارکی مانند آگهی تاسیس، پروانه کسب، مجوز فعالیت اقتصادی شرکت، کارت بازرگانی، کپی اساسنامه، کارت ملی و شناسنامه مدیران و صاحبان امضای شرکت را به همراه داشته باشند.
 
گروه بازرگانی بین المللی آراد کلیه مراحل حوالجات ارزی را برای مشتریان گرامی در سریعترین زمان ممکن انجام خواد داد.
 

 

سایر خدمات گروه بازرگانی آراد
چرا گروه بازرگانی آراد؟
20
بیش از 20 سال تجربه خدمات بازرگانی
250
دارای بیش از 250 کارشناس فعال
20
خدمات بازرگانی در بیش از 20 کشور
24
ارائه خدمات 24 ساعته

تماس از طریق واتساپ